fbpx
Search
Close this search box.

ויזואליזציה בכלי פנורמה נקטו \ כלי BI

קיימים כלי הנגשת מידע רבים בשוק אשר מטרתם לאפשר למשתמשים בארגון וללקוחותיו להיחשף לנכס הארגוני – הלא הוא המידע העסקי של הארגון, לקבל תובנות עיסקיות וללמוד כיצד לייעל את העבודה מול הארגון ובתוכו. הכלים המוצעים כיום מאפשרים למשתמש הרגיל (שאיננו מפתח) לייצר בעצמו דוחות ולשתף עובדים אחרים בממצאים.

אחד הכלים שאנו עובדים איתם לאורך שנים הוא Panorama בגרסאותיו החדשות – Panorama Necto.

יערה ונגר, מפתחת BI בעלת ניסיון רב בכלי מציינת מספר פונקציות יעילות:

 

קשרים

זהו אחד היתרונות הגדולים של נקטו מנקודת מבטו של המפתח.

נקטו יכול להתחבר לרשימה ארוכה מאוד של מקורות החל מ MySQL ועד ל SalesForce עם מעט מאוד מאמץ מצידו של המפתח. זהו כמובן גם יתרון עבור הארגון כי חיבור מהיר חוסך עלויות וזמן פיתוח.

פנורמה נקטו Panorama Necto

נקטו יכול ליצור מודל מותאם מכל טבלה הכולל היררכיות ועמודות תאריך המשמשות את המודל כעין מימד זמן.

החיבור לקוביות OLAP או מודל טבולארי המפותחים מראש גם הוא קל ביותר ולוקח מספר שניות בלבד. המידע יכול להפוך לדוח ראשוני מיידית ובצורה אוטומאטית עם בחירה דיפולטית או מוגדרת ע"י המשתמש.

נקטו מאפשר גם הקצאה של איזור בדוח לדוחות שיוצרו בכלים אחרים (לדוגמא SSRS) או לתצוגה של מקורות אחרים כמו כתובת URL או דף שנוצר ב HTML.

 

אנליזה אוטומאטית

לנקטו יש את היכולת לספק תובנות עצמאית ברוב הדוחות לפי המבנה שלהם. תובנות שברמות שונות של מורכבות ידרשו את עבודתו הזהירה של אנליסט מיומן (אין בכוונתי לומר שמוצר זה מפותח דיו על מנת לבטל את הצורך באנאליסט מקצועי, אבל הוא מספק כמה אפשרויות מעניינות).

התוספת הקלה והמהירה ביותר של נקטו הוא כפתור קסם קטן שמיד יציין את הערכים הקיצוניים יותר בכל אחוז שתבחרו ומכל כיוון (חיובי שלילי). בדוגמא שלמטה ניתן לראות שבלחיצה אחת סימנתי ירידה של יותר מ5% ביחס לנתוני שנה שעברה. הערכים הרלוונטיים מסומנים במשולש קטן. ניתן לראות שהערכים הקרובים יותר למטרה שבחרתי מסומנים בגוון בהיר יותר.

אופציה נוספת שאני מוצאת אותה שימושית ביותר היא אופציית החריגים. היא מאפשרת לנו לראות ערכים חריגים ברמות נמוכות יותר בהיררכיה מהרמה שבה אנחנו מסתכלים כך שגם אם הנתונים המסוכמים לא מעלים את הצורך לבצע חקירה נוספת נוכל לגלות נתונים מדאיגים ברמות הנמוכות יותר. (בדוגמא זו מסומנות ערים שההכנסה בהן מהווה יותר מ50% מההכנסה באותה מדינה).

 

יכולות חברתיות

נקטו עוזר למשתמשים לשפר את הדיון סביב נתונים בארגון גם במובנים ישירים יותר של שיוך הנתונים לעובד או מנהל מסויים ופתיחת שיחה ישירה איתו דרך הכלי. אם למשל אסמן נתון שמצאתי שהוא חריג ואבחר באופציה למצוא אנשים אוכל לפתוח חלון צ'ט עם כל האנשים הרלוונטיים לנתון. השיחה תתחיל אוטומטית בנתון שארצה לדבר עליו.

 

ויזואליזציה

כפי שציינתי, נקטו מאפשר להוסיף מבחר של תצוגות חיצוניות לדוח, הוא מאפשר גם ליצור ויזואליזציות מאוד ייחודיות ושימושיות בתוך הכלי.

מתצוגה של מידע בתוך מפה (תצ"א, מפת פני שטח וכו,) ועד לאפשרויות יצירתיות בשימוש באינפוגראפיקות המשתנות בהתאם לערכים המוצגים.

ערכים במפה לפי קנה מידה ותצוגה של חריגים ברמה נמוכה יותר.

האינפוגרפיקה הזאת תתמלא כאשר המשתמש ישלים 100% מהמשחק:

האינפוגרפיקה הזאת מסמנת לנו באיזה תאריך הגענו ליעד שנקבע.

קיימות יכולות רבות נוספות שהכלי מאפשר.

עליהן ועל כלים נוספים שיכולים לשנות את זרימת המידע בארגון ולייעל אותו אפשר לקבל ייעוץ ממני ומשאר המפתחים המנוסים שלנו בדאטה קיוב.

יערה ונגר, דטה קיובyaara@datacube.co.il

לקבלת ייעוץ והכוונה ראשוניים ללא עלות למיקסום העסק

×
דילוג לתוכן