בינה עסקית ומלאכותית

בינה עסקית

כבר למעלה משני עשורים ארגונים משתמשים במערכות בינה עיסקית – (Business intelligence (BI  ככלי מרכזי בקבלת ההחלטות שלהן, ובלעדיהן הם היו פועלים למעשה באפלה. המערכות הללו מתבססות על מאגרי נתונים הולכים וגדלים ועל כלי ניתוח מתוחכמים שמציגים את המציאות העיסקית שלהם בעובדות על בסיס הנתונים שנאספו. רוב הארגונים היום לא יכולים לדמיין את יכולת קבלת ההחלטות שלהם ללא מערכת הבינה העיסקית שהלכה, התרחבה והשתכללה עם הזמן. ארגון שחושב אחרת מוזמן להוריד את המערכת ולבדוק בתוך כמה זמן הוא הופך להיות לא רלוונטי ושמתחריו השיגו אותו.

בינה מלאכותית

אם תחפשו כרגע שינוי טכנולוגי, בינה מלאכותית –  (Artificial intelligence (AI היא הנושא החם בתחום מערכות המידע הארגוניות המשתמש באלגוריתמים מתוחכמים על מנת למצוא תובנות בהר הנתונים ההולך ומצטבר בקצב שמעולם לא הכרנו.

ארגונים משקיעים מאמצים רבים באיסוף נתונים רבים למאגרי הנתונים ההולכים והגדלים שלהם, כשבמקביל נדרשת גם היכולת למצוא בהם תובנות חדשות בצורה קלה ומהירה. כאן נכנסת הבינה המלאכותית לתמונה שתציע את היכולת למצוא תובנות נוספות מהר הנתונים, ואף תספק להן הסבר. בכך יוכל הארגון לקבל תובנות שהוא עצמו לא ידע על קיומן ולבצע פעולות באופן אקטיבי.

ללא שימוש בכלי בינה מלאכותית תזדקקו לצוות חוקרים שיחפש אחר תובנות חדשות בהר הנתונים ההולך וגדל כשהוא מתקשה לראות אותן. לעומת השימוש בצוות חוקרים, כלי הבינה המלאכותית יסרקו את המידע הרב בחיפוש אחר אותן תובנות ויציע אותן לצוות אפקטיבי שיוציא את אותן תובנות לפועל.                  ארגון שלא חושב להכניס מערכות אלו מוזמן לבדוק תוך כמה זמן הוא לא יהיה רלוונטי ומתחריו ישיגו אותו.

שילוב מערכות

 הבינה העסקית היא למעשה תשתית נתונים המשקפת את המתרחש בארגון והבינה המלאכותית תחפש אחר תובנות חדשות החבויות בנתונים באמצעות אלגוריתמים. השילוב בין בינה עסקית לבין בינה מלאכותית תספק לארגונים פתרון מקיף כששתי המערכות משלימות ומעשירות אחת את השנייה.

ענן

תשתית חסרת גבולות שמשנה את כללי המשחק

ביג דאטה

הפתרון לנפח, מגוון, מהירות ורלוונטיות של הנתונים שלך

פיתוח תוכנה ותשתיות

משרות בפיתוח תוכנה בפרויקטים מעניינים ומאתגרים